Jak wybrać najlepszą sofę welurową do swojego domu‍Jeśli niedawno przemeblowałeś swój salon lub dodałeś nowy dodatek, być może myślisz o wymianie swojej sofy. Jeśli tak, możesz być na rynku dla nowego mebla w bardzo przewidywalnej przyszłości. Zamiast wychodzić i kupować coś gotowego ponownie, dlaczego nie zainspirować się niektórymi z naszych ulubionych projektantów wnętrz i majsterkowiczów, aby stworzyć swój własny, unikalny kawałek na zamówienie? Aksamit jest ikoną trendu od czasu, gdy Audrey Hepburn założyła aksamitną piżamę VENDOME w filmie "Mikado" Gilberta i Sullivana. Dziś kochamy welur we wszystkim, od spodni po kanapy. VELOUR to wytrzymała tkanina o wyraźnym runie, która jest gładka jak aksamit, ale grubsza niż szenil. Może być wykonana z włókien naturalnych, takich jak bawełna, wełna lub jedwab (włókna naturalne są droższe) lub sztucznych włókien syntetycznych, takich jak poliester lub rayon (które kosztują znacznie mniej).

Jaki jest najlepszy rodzaj weluru na sofy?

Welur występuje w kilku rodzajach: poliester, poliester z domieszką bawełny, poliester z domieszką jedwabiu i wiskoza. Najbardziej popularne i ekonomiczne są mieszanki poliestrowo-bawełniane. Są one miękkie i grube i świetnie nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Welury poliestrowo - jedwabne są nieco lżejsze w wadze i mniej trwałe niż welury poliestrowo - bawełniane, ale kosztują dwa razy więcej. Welury wiskozowe są najbardziej miękkie i najlżejsze w rodzinie, ale nie są zbyt trwałe i są najlepsze do okazjonalnego użytku.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie welurowej sofy

Po pierwsze, upewnij się, że ma ona odpowiedni rozmiar do twojego pokoju. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w swoim pokoju, nawet największy mebel nie będzie wyglądał dobrze. Wybierz tkaninę, która pasuje do twojego pokoju i domu. Nie możesz się pomylić z klasycznym czarnym, czerwonym lub niebieskim aksamitem. Jeśli chcesz dodać trochę koloru do swojego domu, wybierz wzorzystą tkaninę. Zastanów się, jak będziesz czyścić swoją sofę i jak często. Raz na jakiś czas możesz wezwać profesjonalistów, aby wyczyścili Twoją sofę parą. Możesz również wyczyścić ją samodzielnie. Należy również pomyśleć o konserwacji. Być może będziesz chciał przechowywać swoją sofę podczas chłodniejszych miesięcy. Jeśli tak, upewnij się, że jest chroniona przed kurzem, brudem i szkodnikami. Możesz też przechowywać ją w materiałowej torbie lub pokrowcu.

 

Autorka strony