Elegancki mały salon? To możliwe!Wreszcie, ważne jest, aby zauważyć, że podczas gdy dekorowanie mniejszej przestrzeni może być wyzwaniem, jest to również satysfakcjonujące doświadczenie. W rzeczywistości, wielu ludzi znajduje, że dekorowanie małego salonu jest bardziej przyjemne niż dekorowanie większego pokoju. Z ostrożnym rozważaniem, mniejszy żywy pokój może przekształcać w stylowy i elegancki odwrót od codziennego życia.

Wybierz swój schemat kolorów

Neutralne kolory, takie jak krem i taupe, są łatwe do włączenia w prawie każdy projekt pokoju i nie mają tendencji do zderzania się z jednym innym. Możesz również rozważyć użycie monochromatycznego schematu kolorów, który wykorzystuje różne odcienie jednego koloru. Na przykład, możesz użyć różowego i fioletowego schematu kolorów w swoim salonie, lub możesz użyć niebieskich tonów w całym pokoju, aby stworzyć spokojną, relaksującą przestrzeń.

Meble do małego salonu

Jeśli twój salon jest niewielki będziesz chciał dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj mebli dodajesz do przestrzeni.Niewielki salon może być wyzwaniem do umeblowania. Będziesz chciał dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj mebli dodajesz do przestrzeni. Jeśli Twój salon jest mały, dobrze zastanów się, jaki rodzaj mebli dodajesz do przestrzeni. Salony są zazwyczaj najbardziej towarzyską przestrzenią w domu. Oznacza to, że chcesz się upewnić, że masz wystarczająco dużo miejsc dla wszystkich, którzy będą odwiedzać. Należy również zastanowić się, ile potrzebujesz miejsca do przechowywania i jaki rodzaj oświetlenia najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie.

Welurowa tapicerka

Welur jest często stosowany w tapicerce, ponieważ oferuje duży komfort i trwałość. Jest również bardzo wytrzymały i może wytrzymać wielokrotne pranie bez kurczenia się, pillingowania czy blaknięcia. Jeśli szukasz ultra miękkiej tkaniny, która jest zarówno niedroga, jak i łatwa w pielęgnacji, welur powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy. Oprócz wyglądu, welur znany jest również ze swojej oddychalności. Ta cecha sprawia, że jest idealny zarówno w gorącym, jak i zimnym klimacie, ponieważ pozwala na odpowiednią regulację temperatury. Narożnik welurowy to świetny sposób, aby mały salon wydawał się większy. Zamiast mieć duży mebel w środku przestrzeni, ta opcja pozwala stworzyć więcej miejsca. W połączeniu z innymi meblami, takimi jak stoliki kawowe i szezlongi, może dać wrażenie większego obszaru.

 

Autorka strony