Inspirujące układy salonu w stylu japońskimPokoje dzienne w stylu japońskim są czyste, proste i niezagracone. Zazwyczaj są dość małe z neutralnymi kolorami i naturalnym światłem z okien lub świetlików. Tam jest minimalny meble i kawałki które tam są mieć smukłego, nowoczesnego estetę. Główne cechy salonu w stylu japońskim to podłoga z mat tatami, wyraźne nisze do przechowywania zamiast szafek, niskie stoły i krzesła, które są również używane jako miejsca do siedzenia. Rzućmy okiem na kilka inspirujących przykładów salonów w stylu japońskim, ich układów i dlaczego działają tak dobrze w tego rodzaju układzie domu.

Naturalne światło

Naturalne światło jest koniecznością dla każdej przestrzeni życiowej. Wnosi energię, jasność i pozytywny nastrój do każdego pomieszczenia. Układ salonu w stylu japońskim, który tu widzimy, ma mnóstwo naturalnego światła. Okna od podłogi do sufitu, mały stół i niskie siedzenia sprawiają, że jest to idealne miejsce do czytania, relaksu i podziwiania widoków na zewnątrz. Ludzie potrzebują porządku, i to odnosi się do domu także. Kiedy wszystko ma swoje miejsce, to sprawia, że życie jest o wiele łatwiejsze. Ten żywy pokój jest doskonale organizujący z szafkami, półkami i otwartymi niszami dla przechować rzeczy. To sprawia, że łatwo jest znaleźć to, czego potrzebujesz, a z tak zorganizowaną przestrzenią nie będziesz się potykać o swoje rzeczy.

Szara kanapa do salonu prosta i elegancka

Mówią, że dom jest tam, gdzie jest serce, a sofa zawsze stanowi centralny element każdego salonu. Dziś przyjrzymy się szarej sofie, która od lat 90. stale zyskuje na popularności. Ten kolor jest zwykle opisywany jako mieszanka czerni i bieli, która nadaje przewiewny, wyrafinowany charakter każdej przestrzeni. Kanapa szara to idealny dodatek do każdego salonu. Ten kolor jest elegancki i pasuje do każdego wystroju. Szara sofa to wyrafinowany wygląd, który możesz wykorzystać do upiększenia swojego salonu.

Minimalistyczny design

Japończycy są dobrze znani ze swojego minimalistycznego podejścia do projektowania. Ten układ salonu służy jako doskonały przykład. Nie ma tu żadnych dodatkowych lub niepotrzebnych elementów, tylko niezbędne meble i akcesoria. Przestrzeń jest czysta i niezagracona, co pozwala skupić się na przedmiotach, które tam są. Możesz stworzyć pokój w stylu japońskim, stosując minimalistyczne podejście.

 

Autorka strony